برای شروع تعمیرات لپ تاپ خود ابتدا برند آن را مشخص کنید.

از اینکه لپ تاپ شما دچار مشکل شده است بسیار ناراحت هستیم، اما به شما این نوید را می دهیم که برای تعمیرات لپ تاپ خود به بهترین مرکز تعمیر لپ تاپ در تهران رسیده اید و قطعا تجربه بسیار خوبی از این اتفاق تلخ خواهید داشت. برای آغاز فرآیند تعمیرات لپ تاپتان باید در این مرحله برند دستگاه خود را انتخاب کنید تا با انتخاب نوع خرابی در مرحله بعد و وارد کردن اطلاعات تماس در انتها، درخواست رایگان شما ثبت شود تا کارشناسان البان با شما تماس گرفته و به صورت کامل راهنمایی تان کنند.

تا زمانی که اقدامی روی لپ تاپ شما انجام نگیرد، هزینه ای از شما دریافت نخواهد شد و حتی تماس از سمت البان و به صورت کاملا رایگان است.

تعمیرات لپ تاپ

این روزها در کنار تلفن همراه، لپ تاپ یکی از نیازمندی های اصلی افراد محسوب می شود. دستگاهی که با آن هم درس می خوانیم، هم کار می کنیم و هم تفریح می کنیم. اما از آنجا که لپ تاپ قابلیت حمل دارد ممکن است خراب شود و نیاز به تعمیرات پیدا کند.

شاید بپرسید چرا تعمیرات لپ تاپ اهمیت دارد؟ لپ تاپ یا نوت بوک، در حقیقت دستگاه های کوچک و قابل حملی هستند که سال ها پیش و در کنار کامپیوترهای رومیزی ساخته شدند. نیاز انسان به داشتن دستگاهی با توان پردازشی مناسب که بتواند آن را با خود حمل کند منجر به این امر شد. لپ تاپ ها دسته بندی ها و انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع کاربری که از آن انتظار می رود، قیمت و طبعا توانمندی ها و امکانات متنوعی را شامل می شوند.

هزینه خرید یک لپ تاپ نو اکثر مواقع بسیار بالا است و نمی توان به راحتی یک لپ تاپ مشابه لپ تاپ فعلی تهیه کرد که هزینه کمتری داشته باشد. بنابراین قطعا تعمیر لپ تاپ می تواند یک گزینه بسیار مقرون به صرفه و لازم باشد تا بتوانیم همچنان از لپ تاپ خود استفاده کنیم.

طبعا با توجه به این حجم گسترده از تولید انواع مختلف لپ تاپ و استفاده های مختلف آن توسط مردم، احتمال خرابی و در نتیجه نیاز به تعمیرات آن نیز بسیار بالاست. و یکی از نیازمندی های عمده در بازار تعمیرات لپ تاپ محسوب می شود. چون که تقریبا به یکی از مهم ترین ابزارهای روزمره همه ما در کارهای هر روزمان تبدیل شده است.

انواع مشکلات لپ تاپ چه هستند؟

لپ تاپ از دو بخش کلی سخت افزار و  نرم افزار تشکیل شده است. از هر کدام از این بخش ها هم ممکن است دچار آسیب بشود و در نتیجه نیاز به تعمیرات خواهد داشت. در ادامه برخی از مشکلات مختلف لپ تاپ را برایتان شرح می دهیم.

خراب شدن باتری لپ تاپ و مشکلات شارژ آن

از آنجا که لپ تاپ وسیله ای قابل حمل است و در خیلی از موقعیت ها از آن استفاده می کنیم، باتری بخش مهمی از آن محسوب می شود. سالم بودن باتری و اینکه شارژ را به اندازه کافی نگه دارد و زود خالی نکند خیلی حائز اهمیت است.

نکته دیگر این است که هرچقدر هم که شما از لپ تاپ خوب استفاده کنید و باتری را در شرایط عالی استفاده کنید، به هر حال عمر باتری محدود است و خراب خواهد شد. خرابی باتری به این معناست که تغییرات ناگهانی شارژ دارد و یا شارژ شدن آن هم مشکل دارد.

خالی شدن ناگهانی باتری لپ تاپ خیلی بد است، چرا که ممکن است بسیاری از کارهای شما پیش از سیو شدن از بین بروند و کلی زخمت شما خراب شود. که در این حالت تعویض باتری بهترین گزینه است. اما سعی کنید باتری را از جای مطمئن تهیه کنید و حتما برای باتری گارانتی هم وجود داشته باشد.

اما اگر شارژ شدن باتری با مشکل همراه است، تنها دلیل باتری نیست. ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد. که این دلایل باید همگی بررسی شوند. خراب بودن کابل، شارژر، درگاه شارژ و مدار شارژ و ... همگی از دلایل شارژ نامناسب باتری لپ تاپ هستند.

تعمیرات صفحه لپ تاپ

بخش مهم بعدی در لپ تاپ صفحه نمایش آن است. در لپ تاپ ها براساس اندازه و قابلیت ها انواع صفحه نمایش وجود دارد.

برخی از صفحه نمایش های لپ تاپ مات هستند، برخی براق. برخی لمسی هستند، برخی فول اچ دی هستند و ... تمام این عوامل در کنار اندازه لپ تاپ اینکه چند اینچ هستند برای امر تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ مهم می شوند.

صفحه نمایش لپ تاپ روی یک سمت دیگر لپ تاپ سوار است و با یک لولا به بخش دیگر وصل می شود. فلت صفحه نمایش یا کابل انتقال اطلاعات صفحه نمایش از کنار همین لولاها عبور می کند. باز و بسته شدن لپ تاپ که اجتناب ناپذیر است، می تواند باعث آسیب دیدن این فلت شود. فلتها نیز لپ تاپ به لپ تاپ فرق می کند و متفاوت هستند.

حالت دیگر این است که تعدادی از پیکسل های صفحه نمایش بسوزند. که این امر به صورت نقطه ها و لکه های تاریک روی صفحه دیده می شوند. اگر تعدادشان زیاد نباشد و به کارکرد شما آسیبی نرساند، خیلی توصیه به تعمیر و تعویض صفحه لپ تاپ تان نداریم.

اما حالت دیگر زمانی است که آسیب صفحه لپ تاپ بسیار زیاد است به نوعی که دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. یا تصویر بسیار خراب است و یا کلا تصویری وجود ندارد و صفحه شکسته است. در این حالت باید صفحه را تعویض کنید.

در لپ تاپ هایی که صفحه نمایش لمسی دارند، ممکن است تاچ از کار بیفتد، که در این حالت نیز مجبور به تعویض کامل صفحه نمایش خواهید بود، البته اگر قابلیت لمسی لپ تاپ برایتان کارایی دارد، وگرنه توصیه داریم برای این مورد هم هزینه نکنید.

اما روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ همیشه به معنای خراب بودن آن نیست. ممکن است بخش دیگری مانند بخش گرافیکی لپ تاپ خراب شده باشد. اگر امکانش را دارید، لپ تاپ را به یک مانیتور یا حتی به تلویزیون خانه خودتان وصل کنید. اگر تصویر آمد، قطعا مشکل از خود صفحه لپ تاپ یا فلت آن است، اما اگر باز هم تصویر دیده نشد، باید بررسی های بیشتری صورت گیرد.

تعمیرات فن لپ تاپ

از آنجا که پردازش لپ تاپ زیاد است، در نتیجه پردازشگر آن یا همان cpu زیاد کار می کند و داغ می شود. روش خنک کردن سی پی یو به کمک یک هیت سینک است که با خمیر سیلیکونی که حرارت را منتقل می کند به سی پی یو وصل می شود. هیت سینک چیزی شبیه به شبکه مسی داخل کولرهای گازی و یا سیستم پشت یخچال است. هیت سینک از روی سی پی یو به سمت فن می رود و باد فن کمک می کند تا فرآیند خنک شدن سی پی یو به درستی انجام شود.

حال اگر فن مشکل پیدا کند، این تبادل حرارتی دچار نقص می شود و در نتیجه با داغ شدن بیش از حد سی پی یو، ممکن است آسیب ببیند.

از مشکلات شایع فن لپ تاپ کثیف شدن آن است. با توجه به متحرک بودن لپ تاپ، ممکن است آن را روی سطوح مختلفی قرار دهیم. وقتی یک فن وجود دارد یعنی از جایی هوا مکش می شود و از جایی خارج می شود. بنابراین ممکن است خاک و کرک و ... بسیار زیادی وارد آن شود.

کثیف شدن فن باعث می شود تا خوب نتواند کار کند و صدا بدهد. از طرفی کثیف شدن مبادی ورودی و خروجی هوا نیز می تواند این فرآیند را مختل کند.

معمولا مشکل فن لپ تاپ با سرویس کامل لپ تاپ برطرف می شود اما در برخی موارد هم لازم می شود تا فن را تعویض کنید.

توصیه داریم لپ تاپ خود را در حالتی که روشن است روی فرش و موکت یا پتو قرار ندهید.

داغ شدن لپ تاپ

همانطور که در بند قبل نیز توضیح دادیم پردازش در لپ تاپ با ایجاد حرارت همراه است و هر یک از بخش های خنک سازی خراب باشند، باعث می شوند که دمای دستگاه بالا برود و آسیب ببیند.

اما گاهی هم خراب شدن یکی از المان های روی بورد لپ تاپ نیز می تواند باعث جریان کشی بالا شده و داغ شود. عمدتا در این حالت، این المان می سوزد و لپ تاپ خاموش می شود.

هارد لپ تاپ

بخش ذخیره اطلاعات در لپ تاپ هارد نام دارد. حافظه یا هارد به دو صورت HDD یا SSD هستند. در لپ تاپ های جدید عمدتا از هاردهای SSD استفاده می شود که در ادامه تفاوت ها را برایتان توضیح می دهیم.

هارد های قدیمی HDD به صورت یک صفحه و هد (مشابه سی دی) هستند. این هد از روی صفحه اطلاعات را می خواند و می نویسد. فاصله بین هد و دیسک بسیار کم است. یکی از بزرگترین دشمنان این نوع هاردها ضربه و تکان ها ناگهانی است. که سبب می شود هد به صفحه برخورد کند.

در این حالت هارد می سوزد و لپ تاپ بالا نمی آید. تعمیر هارد لپ تاپ بسیار فرآیند پیچیده و پر هزینه ای است. اگر اطلاعات مهمی دارید، سعی کنید همیشه از آنها یک نسخه پشتیبان نیز داشته باشید.

اما حافظه های SSD نوعی دیگری از هاردها هستند که خودشان نیز انواع مختلفی دارند، اما کارکرد کلی آن ها یکسان است. در واقع لفظ هارد اس اس دی کلمه صحیحی نیست چون هارد دیسک به دیسکی اطلاق می شود که قطعات مکانیکی نظیر هد دارد. اما اس اس دی به صورت چیپ و متشکل از مدارات منطقی است. بنابراین نسبت به ضربه و تکان ایمن هستند. سرعت خواندن و نوشتن در این نوع هاردها بسیار بالاست و همین امر سبب می شود که ویندوز خیلی سریع بالا آید. البته که قیمت این نوع هاردها هم بیشتر از قبلی ها هست.

تعمیرات رم لپ تاپ

رم لپ تاپ نیز نوعی از هارد محسوب می شود. اما یک هارد پر سرعت است برای پردازش های بسیار سریع. سی پی یو اطلاعات را برای پردازش های سریع از این حافظه می خواند. کم بودن اندازه رم سبب می شود تا سی پی یو مجبور شود اطلاعات را از هارد اصلی بخواند و این امر موجب کند شدن زیاد لپ تاپ می شود.
معمولا رم لپ تاپ خراب نمی شود، مگر خیلی از آن به صورت زیاد استفاده شود. اما ارتقا کاری است که در بسیاری از موارد به سریع تر شدن لپ تاپ کمک می کند و در صورتی که لپ تاپ جواب بدهد کاری است بسیار توصیه می شود.

خرابی بورد لپ تاپ

مهم ترین قطعه لپ تاپ برد اصلی یا مادربرد لپ تاپ است. قطعه ای که از هزاران ترانزیستور، خازن، کریستال، مقاومت، رابط های اصلی، آی سی ها و ... لپ تاپ است و طبیعتا قطعات اصلی و مهم لپ تاپ روی آن سوار می شوند. قطعاتی نظیر هارد دیسک یا اس اس دی، رم، کارت گرافیک و .... توسط برد لپ تاپ به یکدیگر متصل شده و ارتباطات دیتای خود را از طریق برد اصلی شکل داده، عملکردهای مورد نیاز ما را انجام می دهند.

خرابی سایر بخش های لپ تاپ

علاوه بر مشکلات گفته شده، بخش های دیگری نظیر صفحه کلید لپ تاپ، بخش صدا، پورت های لپ تاپ و موارد دیگری نیز وجود دارند. تمام این موارد قابل تعمیر هستند و باید بررسی شوند و تا مشکل را بتوان به خوبی حل نمود.
آب خوردگی هم مشکلی است سبب می شود بخش های مختلفی از لپ تاپ آسیب ببیند و در این حالت باید یک چکاپ کامل روی لپ تاپ صورت گیرد.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

بخشی از تعمیرات لپ تاپ، سرویس نرم افزاری لپ تاپ است که از آن جمله می‌ توان به ارتقای سیستم عامل، نصب درایورهای لپ تاپ متناسب با سیستم عامل آن، نصب آنتی ویروس، نصب نرم افزارهای کاربردی، نصب نرم افزارهای تخصصی و انواع دیگر نرم افزارهای جانبی اشاره کرد. هم چنین بکاپ گرفتن  و انجام تعمیرات تخصصی در چگونگی انجام این کار و بازگردانی فایل های پاک شده نیز در زمره این خدمات و سرویس ها به شمار می روند.

تعمیر لپ تاپ در تهران

یکی از پرشمارترین درخواست ها، درخواست تعمیر لپ تاپ در تهران است که طبعا به علت میزان جمعیت شهری، متقاضیان بسیار بالایی دارد. اما آیا به تمام مراکز تعمیرات لپ تاپ در تهران می توان اعتماد کرد؟ یا چگونه باید مرکز تعمیرات مناسبی برای لپ تاپ خود را در تهران بیابید؟
در این خصوص اولین نکته ای که باید لحاظ کنید این است که تا حد امکان تعمیرات لپ تاپ خود را به شرکت یا جایی بدهید که به شکل سازمانی و حرفه ای این کار را انجام می دهند و برای تعمیرات خود گارانتی دارند. سپردن دستگاه به مغازه و تعمیرکاران نامعتبر و بی نام و نشان کاری نیست که بتوان توصیه کرد. علاوه بر این نکته‌ی دیگری که باید برای یافتن مرکز تعمیر لپ تاپ در تهران لحاظ شود تجهیزات حرفه ای و تخصصی تعمیر لپ تاپی است که باید آن مرکز داشته باشد. و این را از میزان تنوعی می توان متوجه شد که در سطوح مختلف تعمیراتی از پایه ای تا پیشرفته در آن مرکز قابل انجام است.
یک مرکز تخصصی در تهران باید بتواند علاوه بر تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ، به شکلی حرفه ای خدماتت مختلف سخت افزاری آن را نیز پوشش دهد. تعمیراتی شامل تعمیر تخصصی برد، تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ، تعویض هارد لپ تاپ، ارتقاء آن، تعمیر یا تعویض کارت گرافیک لپ تاپ و موارد دیگر.
احتمالا مراکز مختلفی در سراسر شهر تهران برای تعمیر لپ تاپ خود پیدا خواهید کرد. توصیه‌ی ما این است که حتما از کیفیت خدمات ارائه شده در مرکز مربوطه اطمینان حاصل کنید.
برندهای مختلفی از لپ تاپ در بازار فعلی لپ تاپ تهران وجود دارد. برندهایی مانند ایسوس، اچ پی، دل، سونی، لنوو، مک بوک اپل، سرفیس مایکروسافت و تعویض قلم آن از جمله پرطرفدارترین برندهای حال حاضر در بازار هستند.
خوب است با توجه به برند آن مرکز معتبری را پیدا کنید که ترجیحا تمام این برندها را به شکل تخصصی و حرفه ای پوشش دهد. بدین ترتیب هروقت مشکلی برای لپ تاپ شما پیش آمد خیالتان از وجود مرکزی تعمیراتی و معتبر در تهران راحت است.
نکته‌ دیگری که باید به آن دقت کنید این است که فرایند عیب یابی در تعمیرات لپ تاپ امری است رایگان و نباید هیچ مرکزی بابت این کار از شما هزینه ای دریافت کند. تنها در صورت رضایت شما برای انجام تعمیر و هماهنگ کردن هزینه های مربوطه و اخذ تاییدیه از سمت شماست که تعمیرکار حق آغاز فرایند تعمیر دستگاه شما را خواهد داشت. البته نکته ضمنی اینکه در خصوص هزینه های جزیی معمولا بعضا روال به این شکل است که در صورت اندک بودن هزینه ها (که البته باید عدد این هم اعلام شود) تعمیرات انجام می شود. در غیر این صورت نیاز به اخذ تایید از سمت شما برای انجام تعمیر الزامی است.
در انتها نیز به مرکز تعمیراتی اعتماد کنید که به شما مهلت تست و گارانتی روی خدمت ارائه شده بدهد. یعنی بعد از اتمام فرآیند تعمیرات همچنان برای مشکلات شما پاسخگو باشد.
مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ البان تمام ویژگی های بالا را دارد که امر تعمیرات لپ تاپ شما را به بهترین وجه پیش خواهد برد و در انتها علاوه بر عضویت در باشگاه مشتریان البان، حداقل یک ماه گارانتی و مهلت تست نیز خواهید داشت.

تعمیرات انواع لپ تاپ ها

همان طور که گفتیم در یک مرکز معتبر این امکان وجود دارد که شما انواع برندهای مختلف لپ تاپ را برای تعمیر به آن ها بسپارید. از جمله خدماتی که به شکل تخصصی در مرکز تعمیرات لپ تاپ البان قابل ارائه است موارد مختلفی برای برندهای زیر قابل ذکرند:

تعمیر لپ تاپ ایسوس

تقریبا همیشه شرکت ایسوس را معمولا با مادربردهای آن می شناختیم. چیزی که در آن بسیار تخصصی و دارای قدمت فراوانی هستند. اما لپ تاپ ایسوس نیز مدتهاست که جزو برندهای بسیار خوب بازار لپ تاپ محسوب شده و به ویژه در رده های لپ تاپ گیمینگ و مخصوص بازی محصولات بسیار حرفه ای و خوبی از این برند شاهد هستیم. برای تعمیر لپ تاپ ایسوس باید دنبال مرکز حرفه ای با دستگاه ها و تجهیزات تعمیراتی تخصصی لپ تاپ باشید.

تعمیر لپ تاپ hp

یکی از قدیمی ترین و حرفه ای ترین برندهای لپ تاپ، اچ پی است. اگر سالیان درازی است که در دنیای کامپیوتر می چرخید حتما با نام این برند آشنا هستید. به ویژه اگر در حوزه های دیگر تجهیزات سخت افزاری و شبکه هم کار می کنید. طبعا با اتکا به پشتوانه پیشرو بودن آن در حیطه نوآوری های دیجیتال، شرکت hp یکی از بهترین برندها در حیطه تعمیرات موبایل است. البته طی سالیان اخیر شاید در بازار کشورمان حضورش کمی کمرنگ شده باشد و در ضمن با توجه به سایر رقبای سرسختش و ضعف هایی که گاهی نشان داده، در جدول رقابت بین بزرگان لپ تاپ جایگاه متغیری دارد.

تعمیر لپ تاپ دل

این شرکت نیز هم چون اچ پی است. هم از حیث سابقه و قدمت در دنیای تکنولوژی و سخت افزار و هم از حیث قابل اتکا بودن در حیطه های مختلف تجهیزات سخت افزاری و راهکارهای دیگر. با توجه به گسترش تحریم ها به مرور حضور این برند هم در کشورمان شاید کمی کمرنگ شده باشد اما همچنان جسته گریخته لپ تاپ های آن را در بازار می بینیم. علاوه بر این با توجه به اینکه سالیان سال است که لپ تاپ های دل در دست اقشار مختلف مردم و به ویژه دانشجویان بوده اند، بنابراین نیاز به تعمیر لپ تاپ دل یکی از همیشگی ترین نیازها در این بازار است.

تعمیر لپ تاپ لنوو

لپ تاپ لنوو از قدیم به مدل های اقتصادی، خوش قیمت و مناسب برای کاربری های عمومی خود در کشور ما معروف بوده است. ، مدل‌های میان‌رده و اقتصادی هستند که اکثر مردم توان خرید آن‌ها را دارند. در نتیجه با این حساب بخش عمده ای از بازار لپ تاپ کشورمان را دستگاه های لنوو تشکیل می دهند و بدین ترتیب برای تعمیرات آن نیاز بسیاری از سمت مردم وجود دارد. خوب است که مرکز تعمیر لپ تاپ لنووی مناسبی بیابید و خیال خود را راحت کنید.

تعمیر لپ تاپ سونی

لپ تاپ های سونی تا سالیان سال محبوب قلب ها بودند. با طراحی های منحصر به فرد، زیبا و البته مشخصات سخت افزاری خوب در لپ تاپ. نام وایو یا vaio را حتما شنیده بودید. برندی که ذیل شرکت سونی و در واقع شاخه لپ تاپ های آن را شکل داده بود. هرچند که با تصمیم شرکت سونی برای خروج از بازار تولید لپ تاپ ها، این برند دیگر زیرمجموعه سونی محسوب نمی شود، اما همچنان به عنوان شرکتی مستقل با نام وایو در حال تولید و عرضه محصولات خویش است. لپ تاپ سونی خود را اگر در سالیان دورتر خریداری کرده اید، احتمال اینکه نیاز به تعمیر آن پیدا کنید زیاد است. با توجه به اینکه احتمالا دستگاه شما قدیمی هم شده ممکن است نیاز به آپگرید لپ تاپ خود پیدا کنید. در هر صورت اگر مرکز تعمیرات لپ تاپ مناسبی بیابید، این دغدغه ها را از ذهن خود دور خواهید کرد.

تعمیرات لپ تاپ البان

با توجه به تمام آنچه گفته شد، شما برای تعمیر لپ تاپ خود به جای بسیار خوبی رسده اید. در سه گام تعمیرات شما بدون دریافت هزینه آغاز خواهد شد:

○ ثبت درخواست رایگان: با انتخاب برند لپ تاپ و نوع خرابی آن و وارد کردن اطلاعات تماس درخواست تعمیرات لپ تاپ شما به صورت رایگان ثبت می شود.
○ مشاوره رایگان: بعد از ثبت درخواست، کارشناسان واحد تعمیر لپ تاپ البان با شما تماس می گیرند. تلاش بر این است که تا جای ممکن خودتان بتوانید مشکل را برطرف کنید. اما اگر نیاز کار بیشتر باشد، به شما نوع و کار و هزینه اعلام خواهد شد.
○ تعمیر لپ تاپ: درصورتی که با کار و هزینه اعلامی موافق باشید، تعمیرات لپ تاپ شما آغاز خواهد شد. مشکل برطرف و لپ تاپ به شما بازگردانده می شود. بعد از تعمیرات نیز تا حداقل یک ماه فرصت تست و گارانتی به شما داده می شود.